A nyugati világot uraló legnagyobb gondolatszféra a kereszténység. A keresztény kultúr- és gondolatkör tételeiből indulnak ki legnagyobbak kiállított gondolkodóink. Ezt tekintik alapnak, ebből indultak ki. Még az általam elismert filozófusok, mesterek is arra a téves központi gondolatra építik mondataikat, hogy az ember eredendően bűnös.
Ebben a gondolatszférában róják köreiket. Újra és újra leírják ugyanazt, kényszeresen ontva magukból a könyveket, esszéket. A felesleges szógyártás formája ahhoz hasonló, mikor egy kikötött kutya próbál a karótól erőlködve elszabadulni, de újra és újra útját akasztja a kötél. Végül csak a kötél által engedett körben tapossa le a füvet.
Mindannyian egy ilyen szellemi karóhoz kötve élünk. Ez a kultúrkör, amiben szocializálódunk, ez a gondolatszféráink legkülső héja.
Ahhoz, hogy ettől a karótól elszabaduljunk, olyan dolgokat kell elfogadnunk, melyek ebben, a keresztény-zsidó kultúrában szűkült világlátású emberek számára istenkáromlásnak, illetve antiszemitizmusnak hatnak. Azonban fontos tézis: a szellemi keresők nem riadhatnak meg a tabuk döntésétől. De a korlátok bontását csak kellő körültekintéssel, folyamatos önvizsgálat mellett teheti meg bárki, hogy az öncélúság vádját alázatosan háríthassa el.
Tehát ha távol tartjuk magunkat a szent tisztelettől, és lecsupaszítva vizsgáljuk, akkor a világ legelterjedtebb vallásának könyvének első felében egyetlen nép, a felsőbb hatalom által kiválasztottnak nevezett, nép történetét, a második felében egy szeretetteli ember elpusztítását találjuk.
Az Teremtő képe a könyv első felében egy bosszúálló felettes hatalom üzenetét hordozza, a másik felében az önfeláldozás nagyszerűségét méltatja.
Ennek a vallásnak a jelképe egy halálra kínzott ember, akit a felsőbb hatalom haszonállataként is neveznek.
…
Ha létezik egy mindent szervező felsőbb tudat, amely öröktől fogva létezőnek tekinti magát, és a mindent és mindenkit befogadó szeretet érzését tekinti elsődlegesnek, akkor a fentebb kibontott üzenetek ki vagy mi a forrása?
Vagyis miért választ magának ki egyetlen népet a Teremtő? És miért szándékozik a „húzd meg – ereszd meg” elvével irányítani az embert?
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.