Az emberiség legnagyobb problémája az önmagába vetett hitének elvesztése.
A hit és bizalom elvesztése, elvesztegetése az alapvető emberi együttműködéseket tette nehezebbé, költségesebbé a civilizációnk fejlődése során. Közben azok az emberek, akik vissza akartak élni ezzel, továbbra is elkövették közösség romboló cselekedeteiket.
A bizalom hiánya kihat a termelékenységre, az innovatív produktivitásra is. A sikeresség reménye nélkül feladataink elvégzése értelmetlenné válik. Az értelmetlenség alul motiváltságot szül, aminek az eredménye a realizált sikertelenség.
Ily módon azok, akik mások szárnyalását, kreatív ötletei, konstruktív tevékenységét -realitásnak hazudva saját keserűségüket- mérgezik, az emberiség fejlődésének kerékkötői.
A bizalom érzésének hiánya kilátástalanságot, reménytelenséget szül, amely az egész világunkat megmérgezi. A bizalom szükséges ahhoz, hogy az emberi kapcsolatok működjenek. A bizalom hiányában az emberek elszigetelődnek egymástól, amely a közösség, végső soron az emberiség szétesését jelenti. Így, azok a csaló, lopó és hazug emberek, akik kijátsszák szívünkből az emberiség egyik alap szentimentumát, a bizalmat, emberiség elleni bűnt követnek el.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.