A természet szépségének a megértéséhez előbb tisztáznunk kell e szónak szinonímáit:
temperamentum, alaptermészet, vérmérséklet, beállítottság, habitus
anyatermészet, vadon, környezet
Jól értelmezhetően elkülöníthető két dolog, melyet megjelöl :
az emberi viselkedést (továbbiakban Természet)
és annak környezetét(továbbiakban természet) is.
Feltételezésem: a külső természet viszontagságai, katasztrófái nem viselkedésünk okai, hanem emberi Természetünk tökéletes tükörképe.
Az ember magára hagyta a természetet. Elkülönült tőle. S a fejlődéssel haladva egyre inkább zsarnokként bánt a természettel, majd a belső énjével, gyermekkel, Istennel (hívhatjuk bárhogy) a Természettel is.
Amit jelenleg egy ember Természetének tartunk, nem azonos az ember valódi Természetével. A jelenlegi alaptermészetet, amelyet magunkról formálunk másokban, azok a fékeink, gátjaink, akadályaink alakítják, amely valódi Természetünkre rakódtak a szocializációs folymatok során.
Mivel viselkedésünkkel, teteinkkel információkat kódolunk magunkba (pl.: a dohányzás örökítőanyag károsító hatása), a Természet természetté válik. DNS-ünk által gyermekünkben már születésétől kezdve kódolva lesznek azok. Ráadásul az elsődleges szocializációs környezetben kapott nevelés által ismételten megerősíti magában a már testében kódolt információkat. Így tesszük ilyenné vagy olyanná gyermekünket, amelyet aztán ő is tovább örökít gyermekére...
Minél kevesebbet törődnek egy gyerekkel, annál valószínűbb, hogy érzelmi fejlődése megsérül, vagy meg sem indul. Az érzelmi hiány állapotában élő emberek a pszichopaták.
http://www.patikamagazin.hu/index.php?cikk=5108
http://grind.5mp.eu/web.php?a=grind
Ezek 3 kivételével a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:
- Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait
- Okszerűtlen gondolkodás
- Idegeskedés hiánya
- Megbízhatatlanság
- Őszinteség hiánya
- A megbánás és szégyenérzet hiánya
- A szociális normák szándékos megszegése
- Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya
- Kóros egoizmus
- Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg
- Empátia teljes hiánya
- Személytelen, unalmas szexuális élet
- Felelőtlenség
Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Antiszoci%C3%A1lis_szem%C3%A9lyis%C3%A9gzavar#Jellemz.C5.91k
Jelenlegi világunk állapotát, jelenlegi Természetünket leginkább a pszichopaták sikeressége kapcsán érthetjük meg.
A pszichopaták teljesítménye állandó, mert rövid idejű érzelmek nem akadályozzák őket feladataik elvégzésében. Céltudatosan haladnak.
A jelenlegi világunkban olyan emberek lehetnek sikeresek, válhatnak vezetőkké, akik lelkileg csonkák. Akik gond nélkül taposnak át mindenen. 2004-ben egy amerikai tanulmány szerint minden 100 vezetőből 8 pszichopata. Ez a gazdasági válság hatására felerősödött, jobban láthatóvá vált: http://www.168ora.hu/itthon/hetkoznapi-pszichopatak-52750.html
E szerint a világ 100 első legnagyobb multicégéből legalább nyolcat egy mindent és mindenkit eszköznek tekintő ember vezet. De a világ 100 legerősebb országából is legalább nyolc ennek megfelelő politikát folytat.
Ha most végig tekintünk a Földön, a természeten, megérthetjük annak állapotát.
A természet viselkedése egy kiabáló, síró csecsemőre hasonlít, akit magára hagytak. Az ember, akinek a gondoskodására bízták, elfordult tőle. A csecsemő rászkodásától földrengések, sírásától árvízek okoznak pusztulást.
A pszichopata ember megjelenése az egyre kevesebb valódi belső élettel foglalkozó emberek környezetében lehetséges.
Ennek a folyamatnak az ellenpólusaként jelenik meg a nagy fokú érdeklődés az ezotéria iránt. Egyre többen fordulnak befelé, keresve, kutatva valamit. Meglelni a nyugalmat, a harmóniát, Istent, a belső gyermeket... az önnön Természetünket, amelyre - érezzük - nem figyelünk kellőképpen.
Az emberek, akikkel gyerekként nem törődtek, vezető pozíciókba jutva, magára hagyták a Földet.
A Természetünk a természet.
Ami mostanában elég rossz...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.